• praca magisterska turystyka
    Studia magisterskie na kierunku Turystyka i Rekreacja

Prace licencjackie z Turystyki i Rekreacji są bardzo zróżnicowane tematycznie.  W poniższym artykule skupimy się na polskim rynku pracy z perspektywy  absolwenta Turystyki i Rekreacji.  Studiuje się m.in. w końcu po to, aby znaleźć rozwijającą i dobrze płatną pracę. Wiele wskazuje na to, że jeśli chodzi o polski rynek pracy, to nigdy wcześniej nie było lepiej.

Wielu absolwentów Turystyki i Rekreacji znajduje pracę jako pracownicy biur podróży. Absolwenci wspomnianych studiów znajdują również pracę jako pracownicy hotelowi, czy też przewodnicy turystyczni. Silną stroną absolwentów Turystyki i Rekreacji jest ich znajomość języków obcych. Ta cecha absolwentów tego kierunku sprawia, że mogą oni pracować również w zagranicznych firmach związanych z Turystyką oraz rekreacją.

Wielu absolwentów Turystyki pracuje w branżach, które nie są związane ze studiowanym kierunkiem studiów. Przykładowo w sprzedaży. Obecnie w Polsce brakuje tysięcy wykwalifikowanych handlowców. Rotacja w tym zawodzie również jest bardzo duża. Trzeba mieć w nim odpowiednie kompetencje oraz samozaparcie, by osiągnąć sukces.

Branżą, która może zainteresować część absolwentów Turystyki i Rekreacji jest nic innego, jak spedycja. Zarobki tam są bardzo dobre, ale warunek jest jeden. Wymagana jest perfekcyjna znajomość języka angielskiego. Ogólnie pracy w Polsce nie brakuje. Pracę “jakąś” znajdziemy, pytanie tylko, czy będzie ona odpowiadała naszym aspiracjom oraz marzeniom.

Prace licencjackie z Turystyki i Rekreacji, a współczesny rynek pracy.

Prace licencjackie z Turystyki i Rekreacji, jakie piszą studenci, powinny wiązać się z ich zawodowymi aspiracjami. Raczej nie powinno się pisać prac na zagadnienia czysto abstrakcyjne. Z pracą w Polsce nie jest źle. Internet zmienił obecnie nie tylko rynek pracy, ale i rynek edukacji. Przekwalifikowanie się jest o wiele łatwiejsze, aniżeli było to kiedyś. Łatwo można nauczyć się w zaciszu własnego domu np. ekonomii bądź informatyki. Należy pamiętać o tym, że ukończone studia nie determinują całego naszego życia raz na zawsze.  Turystyka i Rekreacja jest wspaniałym kierunkiem, jednakże należy pamiętać o tym, że na obecnym rynku pracy trzeba być otwartym na dokształcanie się.

Prace licencjackie z Turystyki i Rekreacji

Dodaj komentarz